Plastické operace očních víček - odpovědi na časté dotazy

Bolestivost operace?

Operace je bezbolestná, před ní jsou mírně nepříjemné znecitlivující injekce. Po operaci a odeznění účinku anestezie je někdy cítit pálení, štípání nebo brnění. Ty lze zmírnit analgetiky a chlazením.

Pooperační omezení?

Doporučujeme klidový režim do následujícího dne, neboť na víčkách je přiložen obvaz. V dalších dnech již není potřeba, rychlému návratu do společnosti pomohou tmavé brýle (modřiny se vstřebávají i dva týdny). Po dobu alespoň tří týdnů se vyvarujte fyzické námahy a líčení. Do vody na koupališti můžete nejdříve po měsíci.

Bezpečnost operace?

Jakýkoli chirurgický zákrok může přinést komplikace. Jejich pravděpodobnost minimalizujeme důkladným vyšetřením, sterilitou a vybavením operačního sálu špičkovými chirurgickými nástroji a pooperačními kontrolami.

Jiné efekty operace víček?

Vytažením kůže v těsném okolí očí se do určité míry vyhladí i některé vrásky. Mimické vrásky však operací víček nezmizí. K jejich potlačení máme jiné metody, můžete je s námi konzultovat.
Operace víček může mít i příznivý vliv na „zapadlé oči“, nadbytečná kůže totiž oční štěrbinu zužuje. 

Zavírání očí po operaci?

V prvních dnech po operaci jsou víčka oteklá a hůře se zavírají. Proti otokům pomohou studené obklady. Obtíže se zavíráním očí mohou teoreticky nastat při větším odběru kůže. Jeho množství velmi pečlivě definujeme a předkreslujeme před operací.

Keloidní jizvy?

Způsob hojení kůže je dědičný. Operaci víček lze provést, i když máte keloidní hojení kůže. Pokud by jizvy po operaci ovlivňovaly kosmetický vzhled, je třeba se jim věnovat (masti, masáže).

Kdy jít na operaci?

Máte-li na víčkách znatelný nadbytek kůže, není důvod operaci odkládat. Po odstranění velkého převisu je třeba počítat s delším hojením.

Opakování operace?

Sklon k převislým víčkům je většinou dědičný. Pokud je nutné provést operaci v mladším věku, není vyloučeno, že ji bude třeba i po deseti letech zopakovat. Opakování operace není problém. Některé faktory vznik převislých víček urychlují, jde hlavně o nedostatek spánku a kouření.

Užívání léků?

Alespoň dvacet dní před operací je nutné vysadit léky ovlivňující srážlivost krve. O možnosti vysazení léků se poradíte se svým lékařem.

Operace při menstruaci?

Operaci lze provést, u některých pacientek se mohou objevit větší modřiny díky zvýšené krvácivosti. Zákrok je nejvhodnější v první polovině menstruačního cyklu.

Ranní otoky očí?

Operace víček vás otoků pravděpodobně nezbaví. Je třeba zjistit jejich příčinu a zahájit léčbu. Ranní otoky mohou být příčinou převisu víček.

Hrazení operace pojišťovnami?

Operaci očních víček hradí pojišťovny jen velmi výjimečně. Naše pracoviště nemůže nabídnout úhradu zákroku pojišťovnou.

  • Čeština
  • English
  • Deutsch